काठमाडौं । विवेकशील नेपाली दलले वागमती प्रदेश सरकारले प्रदेश सभाका सांसद तथा प्रदेश सरकारका मन्त्रीहरूलाई दिएको दशैँ भत्ता कोभिड १९ को माहामारीको समयमा दिन अनुकूल नभएकोले रकम फिर्ता गर्न आह्वान गरेको छ ।

दलकी उपाध्यक्ष अजिता राईले विज्ञप्तिमार्फत विवेकशील नेपाली दलका सांसहरूले उक्त रकम नलिने र अन्य सांसदहरूलाई पनि सोही व्यवस्था गर्न आह्वान गरेकी हुन् । विज्ञप्तिमा भनिएको छ , कोभिड १९ को विश्वव्यापी महामारी बढिरहेको सन्दर्भमा विवेकशील नेपालीले अनावश्यक खर्च कटौती गर्न यस अघि पनि सरकारलाई सुझाव दिँदै आएको हो ।

वागमती प्रदेश सभामा हाम्रा सांसदहरूले महामारी अवधिभर सांसद, मन्त्री तथा सल्लाहकारहरूको तलब सुविधामा कम्तीमा २५ प्रतिशत कटौती गर्न र सांसदहरूलाई निर्वाचन क्षेत्रमा विकास गर्न भनी छुट्याइने कोष कम्तीमा २ वर्षलाई भए पनि स्थगन गर्न पटक पटक आवाज उठाएको स्मरण गराउन चाहन्छौं ।’
उसले दसैं भत्ता अविलम्ब रोक्न र खातामा पठाइएको दसैँ खर्च फिर्ता गरी कोभिड कोषमा दाखिला गर्न संघ एवं सबै प्रदेश सरकारहरुको ध्यानाकर्षण गराएको छ ।

Comments

comments