काभ्रे । जिल्लाको कोशीपारी सडक खण्डमा कालपत्रे गर्ने निक्कै नै चर्चामा रहेपनि ढिलो गरि कालोपत्रे (पिच) शुरु भएको थियो । तर विडम्बना पिच गरेको एक महिना वित्न नपाउँदै ठाउँ–ठाउँमा उप्किन थालेको छ ।

व्यवस्थित सडक नहुँदा कोशीपारी दुईवटा गाउँपालिकाका जनताले कष्टकर जीवन विताउदै आएकोमा सडक पिच हुन थालेपछि खुशी देखिन्थे । तर पिच गरेको एक महिना नवित्दै यसरी कालोपत्रे उप्किएपछि स्थानीय जनता निराश भएका छन् । ‘बल्ला तल्ला कालोपत्रे भएको, अब त राम्रो भो भन्ठानेको एक महिना नवित्दै उप्कियो ।’ स्थानीय बालकृष्ण उप्रेतीले भने, ‘यस्तो लापारवाही गर्नेलाई तुरुन्त कार्वाही होस् ।’

दोलालघाट देखि भुम्लुटारसम्म गरेको पिच यसरी उप्कियो

भुम्लु गाउँपालिकाको दोलालघाट देखि भुम्लुटारसम्म पिच गरेको गरेको थियो ।

स्थानीय क्रान्ति लामाले पनि सडक उप्किएकोमा दुःख व्यक्त गरे । जनप्रतिनिधिहरुले यस्को नियमान गर्ने र दोषीलाई कार्वाही गर्नुपर्ने उनको तर्क छ । । ‘जनतााले गाँस काटेर तिरेको करको किन खेबाड भईरहेको छ ? जनताले जनप्रतिनिधबाट के आस गर्नु ?’ लामाले भने, ‘यसको जबाफ कसले दिने अब कहिले कारबाही हुन्छ ?’

 

Comments

comments