संघीय सांसद बमध्वजको जोडः ‘घोकान्ते होइन, व्यवहारिक शिक्षा’ (भिडियो सहित)

तेमाल । काभ्रे प्रतिनिधि सभा क्षेत्र नं. १ का संघीय सांसद गंगाबहादुर तामाङले अबको शिक्षा घोकान्ते नभएर व्याहारिक हुनुपर्नेमा जोड दिएका छन् ।

जिल्लाको तेमाल गाउँपालिका वडा नं. ७ स्थित भुमेश्वर आधारभूत विद्यालयका वालवालिकाहरुलाई शैक्षिक सामग्री वितरण गर्दै सांसद बमध्वजले उक्त कुरा बताएका हुन् । सोलुखुम्बु निवासी ८८ वर्षिय कर्मा शेर्पा लामाको जन्मदिनको अवसर पारेर उक्त शैक्षिक सामग्री वितरण गरेको थियो ।

संघीय सांसद बमध्वजको जोडः ‘घोकान्ते होइन, व्यवहारिक शिक्षा’ (भिडियो सहित)‘पहिलो विकास मान्छेको चेतना हो, शिक्षा हो ।’ कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै सांसद बमध्वजले भने, ‘शिक्षा व्यबहारिक हुन आवश्यक छ । घोकान्ते शिक्षाको अन्त्य गरेर व्यबहारिक शिक्षाको आवश्यक छ ।’ आफूहरुले शिक्षालाई सबैभन्दा पहिलो प्राथमिकतामा राखेको उनले बताए ।

तेमालको सबैभन्दा ठूलो समस्या

कार्यक्रममा सांसद बमध्वजले तेमालको सबैभन्दा ठूलो समस्या भनेको खानेपानी रहेको उनले स्पष्ट पारे । ‘तेमालको सबैभन्दा ठूलो समस्या खानेपानी हो । मैले चुनाबको बेला भनेको थिएँ कि बैशाख २५ गते याङबेल डाँडामा पानी झार्ने छु । तर भएन ।’ उनले भने, ‘अब मैले कार्तिक महिनासम्ममा याङबेल डाँडामा खानेपानी झार्नका लागि भनेको छु । र बाँकी काम अब एक वर्ष भित्र सम्पन्न गरेर तेमालको सबै घर–घरमा खनेपानी पुग्ने छ ।’

संघीय सांसद बमध्वजको जोडः ‘घोकान्ते होइन, व्यवहारिक शिक्षा’ (भिडियो सहित)

तामाङ संग्राहलय पनि प्राथकितामा

सांसद बमध्वजले तेमालमा तामाङ संग्राहलय निर्माणमा पनि प्राथमिकता दिएको बताए । उनले भने, ‘मेरो प्राथमिकता तेमालमा तामाङ संग्राहलय बनानेमा छ । यो काम यसपालीबाटै शुरु हुन्छ ।’

‘न्याय नपाए गोर्खा जानु’ भनेको जस्तो ‘तामाङ भाषा र संस्कृति हराएमा तेमाल जानु’ किमबन्ती रहेको स्पष्ट पार्दै अब तेमालमा ठाउँका तामाङहरुको सामूहिक संग्राहलय बनाउने बताए ।  विदेशका तामाङहरु समेत तेमालमा आएर हेर्ने बातावरण बनाउने उनको भनाई थियो ।

संघीय सांसद बमध्वजको जोडः ‘घोकान्ते होइन, व्यवहारिक शिक्षा’ (भिडियो सहित)

कार्यक्रममा कर्मा शेर्पाका छोरा लक्पा शेर्पा, समाजसेवी पासाङ डोल्मु लामा, ओम नेपालका अध्यक्ष खुशराज तामाङ, नेकपाका नेता वाङच्यु लामा लगायतले जन्मदिनको शुभकामना व्यक्त गर्दैै आभार समेत व्यक्त गरेका थिए । कार्यक्रममा ९० जना विद्यार्थीलाई शैक्षिक सामग्री वितरण गरेको थियो । कार्यक्रम ओम नेपालको आयोजनामा भएको थियो ।

संघीय सांसद बमध्वजको जोडः ‘घोकान्ते होइन, व्यवहारिक शिक्षा’ (भिडियो सहित)

Comments

comments